Најсекси обувки за 2011 се...
Почетна » Новости » Мода » Најсекси обувки за 2011 се...

Најсекси обувки за 2011 се...

Врвните дизајнери не штедат од својата креативност при создавањето на обувки, бидејќи добро се запознаени со женската страст кон убави чевли. Во морето од обувки тешко е да се избере еден пар кој ќе биде определен како најсекси, но 35.000 гласачи одлучија ласкавото признание да го понесат обувки на Валентино.

Благодарение на бројните добиени гласови во анкетата организирана од Footwear News и Saks Fifth Avenue, Валентино успеа да победи во овогодишниот натпревар „Секси обувки“.

Валентино1. Валентино

Гласачите сметаат дека овие светло розови обувки се софистицирани и женствени. Комбинацијата од кожа и тантела создава сексуална тензија, а отскривањето на прстите уште повеќе ја надополнува сексапилноста.

На второ место се најдоа блескави обувки на Џими Чу со Сваровски кристали.

Џими Чу2. Џими Чу

Прада го зазеде третото место со црни кожени чизми високи до колена.

Прада3. Прада

Четвртото место го освоија црни чизмички од Криси Морис, со проѕирна ткаенина и високи до глуждовите.

Криси Морис4. Криси Морис

Победниците биле избрани меѓу 25 финалисти кои доаѓаат од Маноло Бланик, Кристијан Лобутин, Диор, Живанши, Гучи, Оскар де ла Рента, Стјуарт Вајцман...

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6473 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.