Најмодерната баба од Србија освојува на Instagram со гламурозниот стил и фигурата
Почетна » Новости » Мода » Најмодерната баба од Србија освојува на Instagram со гламурозниот стил и фигурата

Најмодерната баба од Србија освојува на Instagram со гламурозниот стил и фигурата

Се сеќавате на Жаклина, блогерката која се прочу во светот како „баба која ја сака модата“?

Гламурозната дама потекнува од Србија, но моментално живее во Италија. Нејзините Instagram фотографии наидуваат на сè повеќе обожаватели заради нејзиниот стил, но и младоликиот изглед.

Имено, 47-годишната модна ентузијастка, која има две внуки и секоја фотографија ја потпишува со хаштагот „баба која ја сака модата“, непрекинато добива комплименти за стилските комбинации и за витката фигура.

Летните фотографии на Жаклина покажуваат дека таа имаше можност да ужива на повеќе атрактивни дестинации низ Европа како Санторини, Ибица, Кан, Монте Карло, Сен Тропе, Рим...

Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина

Видео

A post shared by @realfashionist on

Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19922 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?