„Мојата попреченост ме прави инспиративна“: 18-годишна девојка со Даунов синдром успешно се бори за инклузивност во модата
Почетна » Новости » Мода » „Мојата попреченост ме прави инспиративна“: 18-годишна девојка со Даунов синдром успешно се бори за инклузивност во модата

„Мојата попреченост ме прави инспиративна“: 18-годишна девојка со Даунов синдром успешно се бори за инклузивност во модата

Ели Голдстејн руши бариери и со мила насмевка и позитивен став се бори за инклузивност во модната индустрија.

18-годишната девојка која има Даунов синдром го проширува своето портфолио со едиторијал за дигиталното издание на Allure.

Ели Голдстејн Ели Голдстејн

„По десет години, сакам да бидам насекаде низ светот“ – изјави решителниот модел со амбиции кариерата да ја движи само по нагорна линија.

Уште од мали нозе Ели сакала да добива внимание и да е под светлата на рефлекторите, а во последните години, нејзината желба станува јаве. Таа беше ангажирана од повеќе брендови, меѓу кои и Гучи.

Ели Голдстејн

Коментирајќи ги досегашните постигнувања, таа вели: „Мојата попреченост ме прави инспиративна. Мојот совет е секогаш да бидете она што сте и никогаш да не се откажувате од вашите надежи и соништа.“ Ели Голдстејн

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10481 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.