Модно шоу: Славните на ревијата на Версаче во Њујорк
Почетна » Новости » Мода » Модно шоу: Славните на ревијата на Версаче во Њујорк

Модно шоу: Славните на ревијата на Версаче во Њујорк

Првото шоу на Версаче откако брендот влезе под капата на Michael Kors Holdings се одржа во Њујорк и привлече многу славни личности.

Меѓу гостите кои ја проследија ревијата за сезоната pre-fall 2019 се најдоа Блејк Лајвли, Оливија Палермо, Ким Кардашијан, Кание Вест, Вини Харлоу, Ума Турман, Мери Џеј Блајџ, Парис Џексон, Трејси Елис Рос, Тејана Тејлор, Сара Сампајо, Лупита Нионго, Сиара, Даен Кругер, Норман Ридус и Даниела Брага.

Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче

На пистата дефилираа повеќе познати модели како Џиџи Хадид, Ирина Шајк, Каја Гербер, Емили Ратајковски, Кендис Сванапул, Амбер Валета и Хејли Болдвин.

Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче Ревија на Версаче

Говорејќи за Њујорк, Донатела Версаче изјавила: „Тука има слобода. Има судир на култури. Има креативност... Никогаш не спијам тука. Никогаш не сум уморна.“ Ревија на Версаче Ревија на Версаче

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.