Модни предлози од Mango кои ќе ги носите цело лето
Почетна » Новости » Мода » Модни предлози од Mango кои ќе ги носите цело лето

Модни предлози од Mango кои ќе ги носите цело лето

Летните стилски авантури може да започнат со силно темпо. Високите температури нè мотивираат да експериментираме со лесна, светла и колоритна облека која ни дава чувство на слобода кое толку многу го посакуваме по карантинот.

Шпанскиот бренд Mango ги освојува срцата на модните ентузијастки со летни предлози од кои издвојуваме:

Флорален фустан

Развеан, женствен, романтичен. Овој миди фустан од Mango обединува неколку трендови – миди должина, асиметричност, свеж принт и карнери.

Идеален е за комбинирање како со бели патики, така и со сандали на плута или римјанки.

MangoФустан Mango

Атрактивна алтернатива е краток фустан со тропски дезен со кој за секунди можете да бидете подготвени за да летнете низ вратата.

MangoФустан Mango

Комбинезон „камелеон“

Неутрален комбинезон кој е фантастична основа за надоградување со модни додатоци од различни стилови.

MangoКомбинезон Mango

Можете да одите во правец на аксесоари во земјени нијанси, или пак, да тргнете во другата спротивност и да внесете пикантност со супер колоритни и впечатливи парчиња.

MangoКомбинезон Mango

Асиметричен топ

Со еднобојните блузи на едно рамо многу лесно можете да искомбинирате најразлични здолништа и панталони.

Блогерките ги обожаваат бидејќи со леснотија стануваат дел од многу стајлинзи.

MangoТоп Mango MangoТоп Mango

Сандали тип еспадрили

Сандалите инспирирани од изгледот на еспадрилите се исплатлива инвестиција, затоа што може да се каже дека не излегуваат од мода, а се комбинираат со повеќето летни фустанчиња кои веројатно ги имате во плакарот.

MangoСандали Mango MangoСандали Mango Mango

Повикот на дивината

Животинските принтови си имаат резервирано значајно место меѓу летните трендови.

Егзотичните дезени се појавуваат не само на облеката, туку и на модните додатоци.

Овие и многу повеќе Mango парчиња можете да пронајдете на онлајн продавницата на FashionGroup.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6290 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.