Модна утка или смел стилски погодок: Сара Џесика Паркер наиде на поделени мислења за необичниот стајлинг
Почетна » Новости » Мода » Модна утка или смел стилски погодок: Сара Џесика Паркер наиде на поделени мислења за необичниот стајлинг

Модна утка или смел стилски погодок: Сара Џесика Паркер наиде на поделени мислења за необичниот стајлинг

Кога станува збор за стилот, Сара Џесика Паркер честопати е споредувана со модната икона Кери Бредшо, која ја глумеше во хит-серијата „Сексот и градот“.

За време на викендот, 55-годишната актерка беше фотографирана во Њујорк, а нејзиниот моден избор наиде на поделени мислења кај критичарите и нејзините фанови.

Експерименталниот стајлинг вклучува цветен фустан над карирана кошула, розови чорапи од Гучи, црвени салонки од нејзиниот бренд, палто во кафеава нијанса и спортски ранец.

Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер

Додека едни го поддржуваат смелиот изглед, други коментираат дека аутфитот е склопен без вкус.

Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер

Паркер асистираше во нејзиниот бутик за обувки, каде што редовно комуницира со клиентките и им дава шопинг совети.

Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 731 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.