Модна трендсетерка: Оливија Палермо во ОСУМ шик стајлинзи во Париз
Почетна » Новости » Мода » Модна трендсетерка: Оливија Палермо во ОСУМ шик стајлинзи во Париз

Модна трендсетерка: Оливија Палермо во ОСУМ шик стајлинзи во Париз

Оливија Палермо заслужено се вбројува меѓу најдобро облечените дами во светот. Шарматната трендсетерка во Париз покажа дека има истенчено чувство за склопување на шик комбинации со кои го одушевува модниот свет.

На ревијата на Dior, Палермо се појави во црвена комбинација од Dior и чизми од Prada.

Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо

На настан организиран од Swrovski, таа се појави во креација од Elie Saab заедно со својот сопруг.

Оливија Палермо Оливија Палермо

За ревијата на Elie Saab, Оливија избра виолетова креација од либанскиот дизајнер и тиркизни панталони.

Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо

По повод ревијата на Valentino, славната блогерка блесна во ментол комбинација со долга бомбер јакна со пепрутки.

Оливија Палермо Оливија Палермо

На ревијата на Giambattista Valli, Оливија носеше макси фустан, крзнен елек од Elie Saab и чизми од Prada.

Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо

На презентирањето на колекцијата висока мода на Armani, Оливија привлекуваше погледи во кежуал комбинација со искинати фармерки и џемпер со потпис на Agnona.

Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо

За ревијата на Ralph&Russo, таа се облече во бел мантил без ракави од оваа модна куќа.

Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо

Модниот маратон Палермо го започна со црна комбинација надополнето со впечатлива јакна од Valentino.

Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.