Модна најава за топлата сезона: Летната колекција на Луј Витон
Почетна » Новости » Мода » Модна најава за топлата сезона: Летната колекција на Луј Витон

Модна најава за топлата сезона: Летната колекција на Луј Витон

Луј Витон нè подготвува за топлата сезона. Познатиот моден бренд ја презентираше колекцијата пролет/лето 2021, насловена „Лето покрај базен“.

Од костими за капење, шик наметки и впечатливи чанти, новата фотосесија на француската модна куќа ќе направи со нетрпение да ги очекувате летните денови.

Стивен Мејзел ги потпишува фотографиите.

Луј Витон Луј Витон Луј Витон Луј Витон Луј Витон Луј Витон Луј Витон Луј Витон

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.