Модна инспирација 40+: Германска блогерка предлага есенски стилски комбинации
Почетна » Новости » Мода » Модна инспирација 40+: Германска блогерка предлага есенски стилски комбинации

Модна инспирација 40+: Германска блогерка предлага есенски стилски комбинации

Блогерка докажува дека стилот не познава возрасна граница, инспирирајќи ги дамите над 40-годишна возраст повеќе да експериментираат со облеката.

Ула, која е родена во Полска, работи во модната индустрија 20 години, а живее во Фленсбург, Германија, веќе 19 години. Преку својот Instagram профил blog4over40, 52-годишната модна зависничка им нуди на жените дневна доза инспирација како да се облекуваат и да водат поздрав начин на живот.

Таа создава содржини кои опфаќаат мода, животен стил, убавина и здрава исхрана.

Погледнете некои од нејзините стилски приказни за постудената сезона:

Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула Ула

Видеа

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19990 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?