Модна инспирација од парижанката чиј лежерен стил ќе посакате да го копирате
Почетна » Новости » Мода » Модна инспирација од парижанката чиј лежерен стил ќе посакате да го копирате

Модна инспирација од парижанката чиј лежерен стил ќе посакате да го копирате

Французинките се познати по ноншалантен стил кој синтетизира еднакви дози лежерност и женственост.

Девојката која стои зад блогот „Les babioles de Zoé“ ќе ве освои со своите кежуал комбинации зачинети со шик ненападен накит.

Како вистинска парижанка, таа не следи слепо трендови и освојува со модни „танци“ околу сопствени правила за комбинирање на облеката и модните додатоци. Небрежната фризура и шеширите уште повеќе го засилуваат нејзиниот шарм.

За момент зачекорете во стилскиот свет на Зое.

Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое Зое

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18445 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?