Модна инспирација за модерни мајки од Хана Стрејфорд-Тејлор, блогерка која ги обожава фустаните
Почетна » Новости » Мода » Модна инспирација за модерни мајки од Хана Стрејфорд-Тејлор, блогерка која ги обожава фустаните

Модна инспирација за модерни мајки од Хана Стрејфорд-Тејлор, блогерка која ги обожава фустаните

Модерна мајка секојдневно споделува фотографии од своите стајлинзи на Instagram и инспирира многу жени да се стремат кон дамски изглед.

Хана Стрејфорд-Тејлор е огромна обожавателка на долгите фустани, висечките обетки и очилата за сонце во форма на срце, која го гради својот стил околу конфорот. 38-годишната Англичанка од Лондон е мајка на две ќерки зачнати со инвитро. Таа отворено зборува за вонтелесното оплодување, покажувајќи им на луѓето дека тоа не треба да биде табу тема.

Хана секогаш ги облекува модерно своите две ќерки Солејл и Винтер, кои редовно ги развеселуваат нејзините фотографии.

Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор
Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор
Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор Хана Стрејфорд-Тејлор

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6880 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“