Модна божица: 50 стилски моменти на младоликата Наоми Кембел за нејзиниот 50. роденден
Почетна » Новости » Мода » Модна божица: 50 стилски моменти на младоликата Наоми Кембел за нејзиниот 50. роденден

Модна божица: 50 стилски моменти на младоликата Наоми Кембел за нејзиниот 50. роденден

Наоми Кембел е олицетворение на безвременска убавина.

Атрактивната манекенка денес го прослави својот 50-ти роденден, а слободно може да се каже дека за неа времето како да застанало.

Младоликата Англичанка и во шестата деценија од животот изгледа речиси исто како во своите 20-ти години.

Наоми од 15-годишна возраст чекори во светот на модата, а во 80-тите и 90-тите години на минатиот век беше еден од најбараните модели во светот.

Низ годините, Кембел сосем заслужено многупати ја има добиено титулата „Модна икона“.

По повод јубилејниот роденден на Кембел, потсетете се на 50 од нејзините највпечатливи стилски моменти:

Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел Наоми Кембел

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3285 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“