Модна блогерка од Украина освојува на Instagram
Почетна » Новости » Мода » Модна блогерка од Украина освојува на Instagram

Модна блогерка од Украина освојува на Instagram

Шармантна Украинка привлекува обожаватели на Instagram со модни комбинации кои постојано ѝ носат комплименти.

Анушка вели дека не се раководи од актуелните модни тенденции, туку дека создава свој стил.

„Навистина сакам да експериментирам со облеката. Ова е моја страст и ми буди позитивни емоции. Не е важен толку брендот што го носите, колку што се квалитетот и оригиналноста. Јас избирам брендови од пазарот за масовна потрошувачка. Не можете да се фокусирате само на брендот. Треба да имате визија за вашиот стил. Модата е минлива, но стилот е безвременски. Стилот е начин да кажеш кој си без зборови“ – вели Анушка.

Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка

„Јас сум само весела личност која му се радува на животот. Тешко ми е да кажам што ги привлекува луѓето кон мојот профил, веројатно тоа е мојата искреност. За мене модата е начин на комуникација. Јазик за комуникација со луѓето кои веруваат во тоа дека убавината може да ја направи нашата планета подобра“ – вели таа.

Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка Анушка

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8655 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.