Модна бајка во Фиренца: Спектакуларна ревија на Долче и Габана
Почетна » Новости » Мода » Модна бајка во Фиренца: Спектакуларна ревија на Долче и Габана

Модна бајка во Фиренца: Спектакуларна ревија на Долче и Габана

Доменико Долче и Стефано Габана ги враќаат ревиите во услови на пандемија. Италијанското дуо ја презентираше колекцијата висока мода есен/зима 2020 со спектакуларно шоу.

Моделите дефилираа по скалите во градината на Вила Бардини, каде гостите уживаа и во прекрасниот поглед на Фиренца.

„Секоја година носиме алта мода во нов предел од државата и учиме повеќе и повеќе, подлабоко и подлабоко за нашата култура“ – изјавил Долче.

Ревијата, на која во првиот ред седеа Моника Белучи и Кити Спенсер, заврши со поклон од Долче и Габана и огномет.

Колекција на Долче и Габана

Видео

Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана Колекција на Долче и Габана

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8185 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.