Модерни пријателки: Блогерки од Лондон се облекуваат во складни комбинации
Почетна » Новости » Мода » Модерни пријателки: Блогерки од Лондон се облекуваат во складни комбинации

Модерни пријателки: Блогерки од Лондон се облекуваат во складни комбинации

Сара Елис и Филипа Блум се страсни љубителки на модата. Двете другарки од Лондон водат заеднички блог „We Are Twinset“ каде ги споделуваат своите модни совети и комбинации.

Нивните стилски приказни досега ги следат над 200.000 лица на Instagram.

„Нашиот блог е дестинација каде можете да најдете совети за тоа што да купувате, каде да купувате и како да ја носите облеката за дневни и вечерни излегувања“ – пишуваат Сара и Филипа, кои создаваат стајлинзи од исти модни парчиња во различни варијации.

We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset We Are Twinset

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11058 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.