Модерни и незаборавни: Перфектни подароци за младите дами кои слават матура или дипломска
Почетна » Новости » Мода » Модерни и незаборавни: Перфектни подароци за младите дами кои слават матура или дипломска

Модерни и незаборавни: Перфектни подароци за младите дами кои слават матура или дипломска

Најубавите подароци доаѓаат во мали пакувања...

Кога копнеете да го селектирате совршениот подарок за сакана личност која слави значаен животен момент, заборавате на компромисите – едноставно го сакате најдоброто. Накитот се оцртува како најпосакуван поклон, затоа што останува како перманентен потсетник на емоции и драгоцени спомени.

Непосредно пред сезоната на матурски и дипломски прослави, виртуелно прошетајте низ блескавите парчиња накит Rebecca кои би ја израдувале секоја модерна дама. Недискутабилно ќе бидете освоени од италијанскиот сензабилитет и софистицираната естетика типични за овој бренд, кој се роди во Тоскана, но минатата година гламурозно никна и во Скопје.

Колекција Silver Alphabet

Подарете персонализиран подарок, кој нуди доза на гламур преку комбинација на мали светкави кристали со синџирчиња од чисто сребро во елегантен и тенок дизајн.

Накит Rebecca Накит Rebecca Накит Rebecca

Цени од 5.518 до 6.138 денари

Каролина Гочева е меѓу обожавателките на овие модели.

Накит Rebecca

Колекција Jolie

Новата колекција JOLIE e специјално дизајнирана за дами кои сакаат парче ексклузивен накит, минималистички и скапоцен. JOLIE означува грацилност и софистицираност, безвременска и блескава убавина. Дизајнирана за заводливи и неодоливи дами.

JOLIE е колекција која е изработена од сребро и дијамантски прав.

Цени од 4.898 до 9.238 денари

Накит Rebecca Накит Rebecca Накит Rebecca Накит Rebecca Накит Rebecca

Kолекција Dubai

Цени од 3.038 до 6.758 денари

Накит Rebecca Накит Rebecca Накит Rebecca

Колекција My Life 18-каратно злато

Колекцијата MY LIFE IS GOLD, изработена од 18-каратно злато, има можност за додавање на полускапоцени природни камчиња.

Елегантните тенки синџирчиња се наменети за специјални незаборавни моменти од вашиот живот. Малите медалјони имаат порака за вашите специјални пригоди во форма на симболи или фрази. Раскажете ја вашата љубов, пријателство или страст преку 18-каратна емоција и поезија.

Цени од 15.376 до 18.418 денари

Накит Rebecca

Прикажаниот накит можете да го најдете во ексклузивниот продажен салон на Rebecca во трговскиот центар „Рамстор“.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5361 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“