Почетна » Новости » Мода » Модерна и едноставна: Меган Маркл во црн кошула-фустан со принцот Хари во Германија

Модерна и едноставна: Меган Маркл во црн кошула-фустан со принцот Хари во Германија

Меган Маркл пристигна во Германија, каде му се придружи на принцот Хари на „Invictus Games“, меѓународен спортски настан, посветен на повредени или болни воени лица и ветерани.

Во Диселдорф, 42-годишната Војвотка од Сасекс изгледаше модерно во црн миди кошула-фустан од Banana Republic. Во својот стајлинг, таа додаде и црни салонки од Aquazarra и колан од Bottega Veneta.

Меган Маркл Меган Маркл

Во својот говор, Меган ја искажа својата поддршка за ветераните и објасни дека ги пропуштила првите денови од хепенингот поради училишните обврски на синчето Арчи.

„Со нетрпение чекаме да ги донесеме нашите деца за да можат и тие да искусат колку е ова неверојатно“ – рече таа.

Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл

Принцот Хари ги основаше игрите „Invictus“ во 2014 година.

Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.