Модерна женственост: Новата колекција на Ели Сааб од која ќе посакате сè
Почетна » Новости » Мода » Модерна женственост: Новата колекција на Ели Сааб од која ќе посакате сè

Модерна женственост: Новата колекција на Ели Сааб од која ќе посакате сè

Бестрашна, силна, самоуверена, нежна, елегантна... Ели Сааб ги потенцира сите овие карактеристики кај жената со новата колекција pre-fall 2021.

„Колекцијата pre-fall 2021 на Ели Сааб е бескрајна игра помеѓу структурата и флуидноста за да се акцентира женствената форма“ – појаснуваат од брендот.

Низ креациите на либанскиот дизајнер владее модерна интерпретација на стилската естетика типична за 70-тите години.

Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 734 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.