Модерна елеганција: Свечени фустани од Rosa Clara за отмени дами
Почетна » Новости » Мода » Модерна елеганција: Свечени фустани од Rosa Clara за отмени дами

Модерна елеганција: Свечени фустани од Rosa Clara за отмени дами

Дамите кои се стремат кон елегантен и префинет изглед со леснотија ќе го создадат својот идеален свечен стајлинг благодарение на новата колекција на Rosa Clara.

Барселонскиот бренд на хармоничен начин спојува безвременска елеганција со модернистички елементи за да ги примами припадничките на понежниот пол кои претпочитаат умерен сексапил и големи дози софистицираност.

Колекцијата 2017 е поделена во три линии – It Girl, Elegance и So Chic.

Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara Фустани Rosa Clara

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 22%
  • 41%
  • 12%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 3754 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.