Модерна елеганција надополнета со винтиџ детали во новата колекција на Жорж Хобеика
Почетна » Новости » Мода » Модерна елеганција надополнета со винтиџ детали во новата колекција на Жорж Хобеика

Модерна елеганција надополнета со винтиџ детали во новата колекција на Жорж Хобеика

Инспириран од боите на пејзажите кои му го збогатувале детството и стариот гламур на либанските жени, Жорж Хобеика креираше колекција за дамите кои не се плашат од посмели детали.

Либанскиот дизајнер ја претстави колекцијата пролет/лето 2020 со префинета фотосесија на планина и покрај базен во селска вила.

Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика Жорж Хобеика

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 65%
  • 35%
Се испраќа...

(Вкупно: 7184 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“