Модерна дама: Меланија Трамп во високи чизми над колена ја напушти Белата куќа за празничен одмор
Почетна » Новости » Мода » Модерна дама: Меланија Трамп во високи чизми над колена ја напушти Белата куќа за празничен одмор

Модерна дама: Меланија Трамп во високи чизми над колена ја напушти Белата куќа за празничен одмор

Непосредно пред Божиќ, Меланија и Доналд Трамп ја напуштија Белата куќа и заминаа на одмор.

Славниот пар со хеликоптер одлета од тревникот на претседателскиот дом за да ги прослави празниците во неговиот ресорт Мар-а Лаго во Флорида.

50-годишната Прва дама на САД беше облечена во модерна црна комбинација со палто од Азедин Алаја и високи чизми над колена од нејзиниот омилен дизајнер Кристијан Лобутин.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Популарната двојка сподели празнична порака од Белата куќа.

За годинешната честитка, Меланија и Доналд позираа во координирани костуми.

Трамп Трамп

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11071 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.