Модерен шик: 5 летни тренда кај фустаните кои ќе ги гледате насекаде
Почетна » Новости » Мода » Модерен шик: 5 летни тренда кај фустаните кои ќе ги гледате насекаде

Модерен шик: 5 летни тренда кај фустаните кои ќе ги гледате насекаде

Во деновите и ноќите кога температурите гравитираат околу максималната граница, нема ништо поедноставно за склопување на атрактивен стајлинг од фустан.

Со молскавична брзина ќе се облечете од глава до пети, независно дали се подготвувате за нов работен ден или мала ноќна забава. Токму затоа, секогаш во плакарот пронаоѓаме место за нови и нови летни фустани.

Се чини дека летово не можете да погрешите со изборот – трендсетерките носат и мини и миди и макси; еднобојни и мултиколоритни; волуменозни, слип и припиени...

Сепак, најсилен впечаток оваа сезона оставаат неколку трендови:

Плисирани фустани

FashionGroupФустан Guess (-40%) FashionGroupФустан Mango (-43%)

Кошула-фустан

FashionGroupФустан Scotch&Soda (-30%) FashionGroupФустан Tommy Hilfiger

Цветни фустани со бохо и ретро шмек

FashionGroupФустан Guess (-40%) FashionGroupФустан Springfield

Фустани на преклоп

FashionGroupФустан Mango FashionGroupФустан women'secret (-25%)

Балонести ракави

FashionGroupФустан Mango

Многу повеќе летни фустани можете да разгледате и купите на онлајн продавницата на FashionGroup.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6289 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.