Мода 40+: Дамски комбинации од блогерка која 20 години работела во модната индустрија
Почетна » Новости » Мода » Мода 40+: Дамски комбинации од блогерка која 20 години работела во модната индустрија

Мода 40+: Дамски комбинации од блогерка која 20 години работела во модната индустрија

Блогерка која чекори во петтата деценија од животот мами обожаватели на Instagram со дамски комбинации.

Корал Менсон од Лондон 20 години работела во модната индустрија, а сега е маркетинг менаџер во продавница за облека. Таа се обидува да го пренесе своето искуство и да сподели дел од своите стилски приказни со својата публика.

„Јас сум мајка од Лондон, која помина 20 години во модната индустрија. Во моментов работам како маркетинг менаџер во позната продавница. По цел ден сум опкружена со неверојатна мода, па наоѓам кои се најдобрите и најисплатливите парчиња облека и ги споделувам на мојот блог и на Instagram“ – пишува таа на својот блог Stripey Coral.

Во потрага сте по свеж и забавни модни комбинации? Тогаш прошетајте со поглед низ фотографиите на Корал.

Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон Корал Менсон

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5978 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“