Почетна » Новости » Мода » Модата на црвениот тепих на MTV VMA 2018

Модата на црвениот тепих на MTV VMA 2018

Њујорк беше домаќин на манифестацијата по повод доделувањето на видео музичките награди на MTV.

Актуелните музички ѕвезди се собраа на едно место со надеж да стигнат до статуетка. Камила Кабејо со „Havana“ ја освои наградата Видео на годината, а исто така во нејзини раце заврши и посакуваната награда Изведувач на годината.

Карди Би стана Најдобар нов изведувач, додека таа заедно со Џенифер Лопез и Диџеј Калед ја освоија наградата за Најдобра соработка за песната „Dinero“.

Во категоријата поп победи Аријана Гранде со „No Tears Left to Cry“, во рок Imagine Dragons со „Whatever It Takes”, во хип хоп Ники Минаж со „Chun-Li“, а во денс Авичи и Рита Ора со „Lonely Together“.

Модата на розовиот тепих наиде на повеќе негативни критики одошто на позитивни. Погледнете како изгледаа гостинките и оценете го нивниот стил.

Џенифер Лопез во Versace
Џенифер Лопез во Versace

Блејк Лајвли во Ralph & Russo
Блејк Лајвли во Ralph & Russo

Карли Клос во Elie Saab
Карли Клос во Elie Saab

Рита Ора во Jean Paul Gaultier
Рита Ора во Jean Paul Gaultier

Камила Кабејо во Oscar de la Renta
Камила Кабејо во Oscar de la Renta

Шанина Шајк во Naeem Khan
Шанина Шајк во Naeem Khan

Аријана Гранде
Аријана Гранде

Медисон Бир во Raisa & Vanessa
Медисон Бир во Raisa & Vanessa

Иги Азалија во Fausto Puglisi
Иги Азалија во Fausto Puglisi

Кајли Џенер во Tom Ford
Кајли Џенер во Tom Ford

Мили Боби Браун во Rosie Assoulin
Мили Боби Браун во Rosie Assoulin

Ана Кендрик
Ана Кендрик

Џасмин Сандерс во Dundas
Џасмин Сандерс во Dundas

Ники Хилтон во Valentino
Ники Хилтон во Valentino

Карди Би во Nicolas Jebran
Карди Би во Nicolas Jebran

Ники Минаж во Off-White
Ники Минаж во Off-White

Вини Харлоу во Zuhair Murad
Вини Харлоу во Zuhair Murad

Оливија Ман во David Koma
Оливија Ман во David Koma

Амара Ла Негра
Амара Ла Негра

Тифани Хадиш
Тифани Хадиш

Блек Чајна
Блек Чајна

Шеј Мичел
Шеј Мичел

Грејс ВандерВал
Грејс ВандерВал

Меди Зиглер
Меди Зиглер

Биби Рекса
Биби Рекса

Тејана Тејлор
Тејана Тејлор

Одрина Петриџ
Одрина Петриџ

Амбер Роуз
Амбер Роуз

Софија Карсон во Carolina Herrera
Софија Карсон во Carolina Herrera

Шантел Џефрис
Шантел Џефрис

Деша Поланко
Деша Поланко

Ерика МенаЕрика Мена

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 10%
  • 26%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 7978 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.