Модата на црвениот тепих на Греми 2019
Почетна » Новости » Мода » Модата на црвениот тепих на Греми 2019

Модата на црвениот тепих на Греми 2019

Синоќа се одржа 61-вото издание на Греми. За најзначајната вечер за музичката индустрија, ѕвездите се подготвуваа со месеци, но додека едни одушевија, други разочараа со стилскиот избор.

Големо внимание на црвениот тепих привлече Карди Би со винтиџ креација од Тиери Муглер. Аутфитот на 26-годишната раперка очигледно е инспириран од бисер во школка.

Големата шапка која ја носеше Џенифер Лопез во комбинација со фустан од Ралф и Русо наиде на поделени критики. Многумина ја пофалија за смелоста да експериментира, но не беа и малку тие што испратија негативни коментари.

Погледнете ако изгледаа гостинките на свечената манифестација и оценете го нивниот стил:

Лејди Гага во Celine
Лејди Гага во Celine

Џенифер Лопез во Ralph & Russo
Џенифер Лопез во Ralph & Russo

Камила Кабејо во Armani
Камила Кабејо во Armani

Дуа Липа во Versace
Дуа Липа во Versace

Карди Би во Mugler
Карди Би во Mugler

Кети Пери во Balmain
Кети Пери во Balmain

Мајли Сајрус во Mugler
Мајли Сајрус во Mugler

Хајди Клум во Stéphane Rolland
Хајди Клум во Stéphane Rolland

Алиша Кис во Armani
Алиша Кис во Armani

Кајли Џенер во Balmain
Кајли Џенер во Balmain

Биби Рекса во Monsoori
Биби Рекса во Monsoori

Ана Кендрик во Ralph & Russo
Ана Кендрик во Ralph & Russo

Џејда Пинкет Смит
Џејда Пинкет Смит

Келси Балерини во Jenny Packham
Келси Балерини во Jenny Packham

Нина Добрев во Dior
Нина Добрев во Dior

Џанел Моне во Jean Paul Gaultier
Џанел Моне во Jean Paul Gaultier

Доли Партон
Доли Партон

Хенеси Каролина
Хенеси Каролина

Тори Кели во Paule Ka
Тори Кели во Paule Ka

Џулијана Рансик во Tom Ford
Џулијана Рансик во Tom Ford

Ангела Агулиар
Ангела Агулиар

Алесија Кара во Self-Portrait
Алесија Кара во Self-Portrait

Ешли Симпсон во Georges Chakra
Ешли Симпсон во Georges Chakra

Марен Морис во Galia Lahav
Марен Морис во Galia Lahav

Кејси Масгрејвс во Valentino
Кејси Масгрејвс во Valentino

Меган Трејнор во Christian Siriano
Меган Трејнор во Christian Siriano

Зури Хал во John Paul Ataker
Зури Хал во John Paul Ataker

Андра Деј во Cheng-Huai Chuang
Андра Деј во Cheng-Huai Chuang

Рашида Џонс во Ralph Lauren
Рашида Џонс во Ralph Lauren

Сент Винсент
Сент Винсент

Софи Хоули-Уелд
Софи Хоули-Уелд

Амбер Марк
Амбер Марк

Бони МекКи
Бони МекКи

Ив во Ashi Studio
Ив во Ashi Studio

Џорџа Смит
Џорџа Смит

Трејси Елис Рос во Ralph & Russo
Трејси Елис Рос во Ralph & Russo

Тони Брекстон
Тони Брекстон

H.E.R. во CoachH.E.R. во Coach

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5779 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“