Модата на најпопуларната оскаровска забава на Vanity Fair
Почетна » Новости » Мода » Модата на најпопуларната оскаровска забава на Vanity Fair

Модата на најпопуларната оскаровска забава на Vanity Fair

Церемонијата по повод доделувањето на наградите Оскар секогаш е проследена со забави за славните личности. Меѓу големите прослави секоја година се истакнува забавата на Vanity Fair, која традиционално е посетувана од стотици ѕвезди.

Погледнете како изгледаа дамите на свеченоста и оценете го нивниот стил:

Шарлиз Терон во Dior
Шарлиз Терон во Dior

Адријана Лима во Ralph & Russo
Адријана Лима во Ralph & Russo

Кендис Сванапул во Zuhair Murad
Кендис Сванапул во Zuhair Murad

Зои Дојч во Valentino
Зои Дојч во Valentino

Кејт Бекинсејл во Zuhair Murad
Кејт Бекинсејл во Zuhair Murad

Џасмин Тукс во Georges Hobeika
Џасмин Тукс во Georges Hobeika

Алесандра Амбросио во Armani
Алесандра Амбросио во Armani

Деми Мур во Saint Laurent
Деми Мур во Saint Laurent

Шеј Мичел во Honayda
Шеј Мичел во Honayda

Никол Ричи во Etro
Никол Ричи во Etro

Шанина Шајк
Шанина Шајк

Кајли Џенер
Кајли Џенер

Ким Кардашијан во Alexander McQueen
Ким Кардашијан во Alexander McQueen

Криси Тиген
Криси Тиген

Донатела Версаче во Versace
Донатела Версаче во Versace

Софија Вергара во Dolce & Gabbana
Софија Вергара во Dolce & Gabbana

Рис Витерспун
Рис Витерспун

Моли Симс во Georges Chakra
Моли Симс во Georges Chakra

Мишел Родригез во Rasario
Мишел Родригез во Rasario

Гал Гадот во Saint Laurent
Гал Гадот во Saint Laurent

Луси Бојнтон во Miu Miu
Луси Бојнтон во Miu Miu

Парис Џексон во Versace
Парис Џексон во Versace

Барбара Палвин во Versace
Барбара Палвин во Versace

Сиара во Ralph & Russo
Сиара во Ralph & Russo

Салма Хајек во Gucci
Салма Хајек во Gucci

Кејт Босворт во Ralph & Russo
Кејт Босворт во Ralph & Russo

Жозефин Скривер
Жозефин Скривер

Синтија Ериво во Versace
Синтија Ериво во Versace

Скарлет Јохансон во Oscar de la Renta
Скарлет Јохансон во Oscar de la Renta

Роузи Хантингтон-Вајтли во Saint Laurent
Роузи Хантингтон-Вајтли во Saint Laurent

Мариса Томеј во Georges Hobeika
Мариса Томеј во Georges Hobeika

Ванеса Хаџенс во Vera Wang
Ванеса Хаџенс во Vera Wang

Рашида Џоунс во Roland Mouret
Рашида Џоунс во Roland Mouret

Хејли Болдвин
Хејли Болдвин

Лесли Ман во Monique Lhuillier
Лесли Ман во Monique Lhuillier

Камила Морон во Ralph Lauren
Камила Морон во Ralph Lauren

Софија Буш во Schiaparelli
Софија Буш во Schiaparelli

Стела Максвел во Alberta Ferretti
Стела Максвел во Alberta Ferretti

Алисија Силверстоун во Christian Siriano
Алисија Силверстоун во Christian Siriano

Џоуи Кинг во threeASFOUR
Џоуи Кинг во threeASFOUR

Сара Сампајо во Armani
Сара Сампајо во Armani

Лили Рејнхарт во Marc Jacobs
Лили Рејнхарт во Marc Jacobs

Џулиет Луис во Julie de Libran
Џулиет Луис во Julie de Libran

Ава Дјувернеј
Ава Дјувернеј

Тејлор Хил во Ralph & Russo
Тејлор Хил во Ralph & Russo

Натали Дормер во Vivienne Westwood
Натали Дормер во Vivienne Westwood

Џесика Алба во Versace
Џесика Алба во Versace

Амбер Валета во Saint Laurent
Амбер Валета во Saint Laurent

Леа Сејду во Louis Vuitton
Леа Сејду во Louis Vuitton

Даен Кругер во Elie Saab
Даен Кругер во Elie Saab

Каролина Куркова во Etrо
Каролина Куркова во Etrо

Трејсли Елис Рос во Zuhair Murad
Трејсли Елис Рос во Zuhair Murad

Елизабет Бенкс во Badgley Mischka
Елизабет Бенкс во Badgley Mischka

Беати Принсло во Tom Ford
Беати Принсло во Tom Ford

Сара Полсон
Сара Полсон

Халима Аден
Халима Аден

Лили Олдриџ во Tom Ford
Лили Олдриџ во Tom Ford

Били Ејлиш во Gucci
Били Ејлиш во Gucci

Кики Лејн во Michael Kors
Кики Лејн во Michael Kors

Џоан Смолс во Schiparelli
Џоан Смолс во Schiparelli

Оливија Вајлд во Fendi
Оливија Вајлд во Fendi

Габриел Јунион во Giambattista Valli
Габриел Јунион во Giambattista Valli

Флоренс Пју
Флоренс Пју

Рејчел Броснахан во Dolce & Gabbana
Рејчел Броснахан во Dolce & Gabbana

Вини Харлоу во Vivienne Westwood
Вини Харлоу во Vivienne Westwood

Ребел Вилсон
Ребел Вилсон

Хејли Стејнфилд во Prada
Хејли Стејнфилд во Prada

Камила Мендес во Moschino
Камила Мендес во Moschino

Кејт Хадсон во Vivienne Westwood
Кејт Хадсон во Vivienne Westwood

Патриша Кларксон во Reem Acra
Патриша Кларксон во Reem Acra

Марта Стјуарт
Марта Стјуарт

Тифани Хадиш
Тифани Хадиш

Пола Абдул
Пола Абдул

Теса Томпсон
Теса Томпсон

Кијара Ферањи во Philosophy Di Lorenzo Serafini
Кијара Ферањи во Philosophy Di Lorenzo Serafini

Кери Вашингтон во Zuhair Murad
Кери Вашингтон во Zuhair Murad

Реџина Кинг
Реџина Кинг

Криси Мец
Криси Мец

Лана Кондор во Jenny Packham
Лана Кондор во Jenny Packham

Суки Вотерхаус во Fendi
Суки Вотерхаус во Fendi

Сандра О
Сандра О

Ники ХилтонНики Хилтон

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6127 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.