Мишел Обама во бел летен фустан во Њујорк
Почетна » Новости » Мода » Мишел Обама во бел летен фустан во Њујорк

Мишел Обама во бел летен фустан во Њујорк

И откако си замина од Белата куќа, Мишел Обама остана во центарот на вниманието на јавноста и под лупата на модните критичари.

Поранешната Прва дама на САД беше фотографирана додека се упатуваше на ручек во Големото јаболко во летен стајлинг. Белиот фустан 55-годишната сопруга на Барак Обама го искомбинира со сандали Џанвито Роси и чанта Прада.

Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама

Мишел во изминатиов период беше посветена на промовирањето на мемоарите „Becoming“, кои веднаш по објавувањето, го срушија рекордот за најпродавана книга во САД за 2018 година.

Мишел Обама Мишел Обама Мишел Обама

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18460 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?