Мистична, имагинативна, визионерска... Ова е бојата на 2018 година
Почетна » Новости » Мода » Мистична, имагинативна, визионерска... Ова е бојата на 2018 година

Мистична, имагинативна, визионерска... Ова е бојата на 2018 година

„Ултра виолетова“ е бојата на 2018 година.

Боја на 2016 година

Пурпурната нијанса со сина основа рефлектира оригиналност, инвентивност и визионерско размислување.

„Живееме во време кое бара инвентивност и имагинација. Од истражување на нови технологии и неверојатната галаксија, до артистичко изразување и спиритуална рефлексија, интуитивната Ултра виолетова го осветлува патот до она што допрва доаѓа“ - вели Леатрис Ајсмен, извршната директорка на Pantone.

Боја на 2016 година Боја на 2016 година

Алудирајќи на легенди како Принц, Дејвид Боуви и Џими Хендрикс, од компанијата велат дека пурпурната боја долги години симболизира неконвенционалност и артистичка брилијантност.

Боја на 2016 година

Бојата на годината, која ја одредува Pantone, има големо влијание не само во модната и козметичката, туку и во сите други гранки на индустријата. Pantone е една од најголемите компании за производство на бои, а позната е по својот систем за стандардизација на боите.

Боја на 2016 година Боја на 2016 година Боја на 2016 година Боја на 2016 година Боја на 2016 година Боја на 2016 година Боја на 2016 година Боја на 2016 година

Колоритна историја

Боја на 2016 година Боја на 2016 година

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19989 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?