Мини копија на мама: Серена Вилијамс со малата ќеркичка во модна кампања
Почетна » Новости » Мода » Мини копија на мама: Серена Вилијамс со малата ќеркичка во модна кампања

Мини копија на мама: Серена Вилијамс со малата ќеркичка во модна кампања

Серена Вилијамс ја продлабочува соработката со Стјуарт Вајцман. За најновата модна кампања за брендот за обувки, 39-годишната тенисерка имаше слатка придружба.

Вилијамс позираше во иста облека и обувки со 3-годишната ќеркичка Олимпија, која ја нарече и своја мини копија.

Кампањата за колекцијата пролет 2021 е насловена „Чекори што треба да се следат“.

Серена Вилијамс и Олимпија Серена Вилијамс и Олимпија

„Најдобриот дел од мајчинството е тоа што имам одговорност за некој кој се потпира на мене. Се будам секој ден гледајќи ја неа колку е среќна што ме гледа. Тоа е чувство кое никогаш не мислев дека ќе го искусам“ – вели Серена во видеото.

Серена Вилијамс и Олимпија Серена Вилијамс и Олимпија Серена Вилијамс и Олимпија Серена Вилијамс и Олимпија Серена Вилијамс и Олимпија Серена Вилијамс и Олимпија
Серена Вилијамс и Олимпија Серена Вилијамс и Олимпија Серена Вилијамс и Олимпија Серена Вилијамс и Олимпија Серена Вилијамс и Олимпија Серена Вилијамс и Олимпија Серена Вилијамс и Олимпија Серена Вилијамс и Олимпија Серена Вилијамс и Олимпија

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.