Минимално и со прсти: Ирина Шајк покажува како се шминка во туторијал за „Вог“
Почетна » Новости » Мода » Минимално и со прсти: Ирина Шајк покажува како се шминка во туторијал за „Вог“

Минимално и со прсти: Ирина Шајк покажува како се шминка во туторијал за „Вог“

Ирина Шајк обожава да ја истакнува природната убавина и не сака тешка шминка. Атрактивната Русинка сними мејкап туторијал за „Вог“ во кој покажува како се разубавува.

Користејќи само прсти, без четки, Ирина креира минималистички мејкап изглед. Во видеото, таа истакнува и два совети – користење на мраз за подуеност на лицето и подочници и пиење на вода со лимон наутро.

Видео

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8655 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.