Мејкап туторијал: Емили Ратајковски покажува како се шминка за „Вог“
Почетна » Новости » Мода » Мејкап туторијал: Емили Ратајковски покажува како се шминка за „Вог“

Мејкап туторијал: Емили Ратајковски покажува како се шминка за „Вог“

Емили Ратајковски сними мејкап туторијал во соработка со модната библија „Вог“.

27-годишниот модел покажува како се шминка за излегување и споделува кои козметички производи ги обожава.

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5922 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.