Меланија Трамп префинета во фустан Прада на церемонија во Белата куќа
Почетна » Новости » Мода » Меланија Трамп префинета во фустан Прада на церемонија во Белата куќа

Меланија Трамп префинета во фустан Прада на церемонија во Белата куќа

Меланија и Доналд Трамп беа домаќини на церемонија по повод потпишувањето на историски мировен договор меѓу Израел, Обединетите Арапски Емирати и Бахреин.

74-годишниот Претседател и 50-годишната Прва дама на САД ги пречекаа израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата сопруга Сара во Белата куќа.

Меланија беше облечена во тегет фустан со бели филигран декорации од модната куќа Прада и бели салонки од Кристијан Лобутин.

За свеченоста, Сара избра син фустан од тантела, украсен со бисери, со складна наметка и бежови обувки.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

По потпишувањето на договорот, Трамп изјави: „По децении на поделби и конфликт, ја одбележуваме зората на новиот Блиски Исток.“

Трамп Трамп Трамп

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8185 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.