Меланија Трамп отмена во розова креација од Каролина Ерера на свечена вечера во Њу Делхи
Почетна » Новости » Мода » Меланија Трамп отмена во розова креација од Каролина Ерера на свечена вечера во Њу Делхи

Меланија Трамп отмена во розова креација од Каролина Ерера на свечена вечера во Њу Делхи

Доналд и Меланија Трамп беа почесни гости на вечера организирана од индискиот претседател Рам Нат Ковинд и неговата сопруга Савита.

На свеченоста, која се одржа во претседателската палата во Њу Делхи, 49-годишната прва дама на САД мамеше воздишки во розова креација.

Долгиот фустан доаѓа од ателјето на Каролина Ерера и чини речиси 3.000 долари, а Меланија го искомбинира со розово-бели балетанки.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

На вечерата присутни беа и Иванка Трамп со сопругот Џаред Кушнер.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?