Меланија Трамп во фустан со „чкртаници“ за Денот на независноста на САД
Почетна » Новости » Мода » Меланија Трамп во фустан со „чкртаници“ за Денот на независноста на САД

Меланија Трамп во фустан со „чкртаници“ за Денот на независноста на САД

Доналд и Меланија Трамп беа во посета на споменикот Маунт Рашмор во Јужна Дакота.

На настан организиран по повод Денот на независноста на САД, 50-годишната прва дама на САД носеше асиметрична креација од пролетната колекција на Александар МекКвин.

Во својот стајлинг, Меланија додаде црни салонки од Кристијан Лобутин и тенок колан на половината.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Креацијата била создадена во соработка со млади студенти по моден дизајн од Лондон.

Бројни корисници на Twitter се шегуваат, пишувајќи дека Доналд ѝ го ичкрта фустанот на Меланија.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6370 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.