Меланија Трамп во тексас фустан во Белата куќа
Почетна » Новости » Мода » Меланија Трамп во тексас фустан во Белата куќа

Меланија Трамп во тексас фустан во Белата куќа

Меланија Трамп ја одбележа првата годишнина од стартувањето на нејзината иницијатива „Be Best“ и најави експанзија на истата.

Првата дама на САД со широка насмевка се појави во градината на Белата куќа во тексас фустан од Емилија Викстед и „лобутинки“ и се дружеше со гостите.

Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп

47-годишната сопруга на Доналд Трамп им раскажа на присутните како тинејџери од средно училиште модифицирале електрична количка за специфичните потреби на 5-годишниот Роко, кој има ретка форма на нарушување на растот.

„Ова навистина покажува што значи да бидеш најдобар (Be Best)“ – рече таа и им се заблагодари на посветените средношколци кои го промениле животот на малиот Роко.

Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9397 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.