Меланија Трамп во тексас фустан во Белата куќа
Почетна » Новости » Мода » Меланија Трамп во тексас фустан во Белата куќа

Меланија Трамп во тексас фустан во Белата куќа

Меланија Трамп ја одбележа првата годишнина од стартувањето на нејзината иницијатива „Be Best“ и најави експанзија на истата.

Првата дама на САД со широка насмевка се појави во градината на Белата куќа во тексас фустан од Емилија Викстед и „лобутинки“ и се дружеше со гостите.

Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп

47-годишната сопруга на Доналд Трамп им раскажа на присутните како тинејџери од средно училиште модифицирале електрична количка за специфичните потреби на 5-годишниот Роко, кој има ретка форма на нарушување на растот.

„Ова навистина покажува што значи да бидеш најдобар (Be Best)“ – рече таа и им се заблагодари на посветените средношколци кои го промениле животот на малиот Роко.

Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9492 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?