Меланија Трамп во палто од Долче и Габана за помилувањето на мисирки за Денот на благодарноста
Почетна » Новости » Мода » Меланија Трамп во палто од Долче и Габана за помилувањето на мисирки за Денот на благодарноста

Меланија Трамп во палто од Долче и Габана за помилувањето на мисирки за Денот на благодарноста

Меланија и Доналд Трамп ја одржаа традиционалната церемонија за помилување на мисирки во пресрет на Денот на благодарноста.

74-годишниот Претседател на САД ја помилува мисирката Пченка (Corn) додека мисирката Кочан (Cob) немаше таква среќа.

Меланија љубезно се смешкаше пред присутните. Првата дама носеше палто од италијанските дизајнери Доменико Долче и Стефано Габана. Палтото, кое чини 3.250 долари, Меланија го искомбинира со елегантни обувки од Маноло Бланик.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10478 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.