Меланија Трамп во елегантно црно-бело палто ја пречека елката во Белата куќа за последен пат
Почетна » Новости » Мода » Меланија Трамп во елегантно црно-бело палто ја пречека елката во Белата куќа за последен пат

Меланија Трамп во елегантно црно-бело палто ја пречека елката во Белата куќа за последен пат

Меланија и Доналд Трамп најверојатно ги минуваат последните месеци во Белата куќа, бидејќи сите релевантни медиумски агенции известуваат за сè посигурната победа на Џо Бајден.

Одржувајќи ја традицијата како Прва дама, Меланија ја пречека големата елка која ќе биде меѓу празничните украси во претседателскиот дом. Дрвото од 5,5 метри беше однесено со кочија.

Трамп Трамп

50-годишниот поранешен модел со широка насмевка позираше пред фоторепортерите во елегантна комбинација. Црно-белото палто со „пепито“ дезен е со потпис на Баленсијага, а дамските ракавици се од Ботега Венета.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Наскоро се очекува Меланија да ги покаже овогодишните празнични декорации на Белата куќа. Претходните години, нејзиниот стил за декорирање наидуваше на критики.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10481 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.