Меланија Трамп во бел комбинезон за посетата на Таџ Махал во Индија
Почетна » Новости » Мода » Меланија Трамп во бел комбинезон за посетата на Таџ Махал во Индија

Меланија Трамп во бел комбинезон за посетата на Таџ Махал во Индија

Меланија и Доналд Трамп се во официјална посета на Индија.

Парот отпатува во Агра и го посети Таџ Махал. 49-годишната Прва дама и 73-годишниот Претседател на САД ја имаа честа да се фотографираат сами пред популарниот „споменик на љубовта“.

Меланија беше облечена во бел комбинезон од нејзиниот добар пријател Ерв Пјер и обувки од Маноло Бланик.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Дипломатската турнеја продолжи во Њу Делхи, каде Меланија се појави во фустан од Каролина Еерера и црвен колан.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3593 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?