Меган Маркл со 3 шик стајлинзи пред крајот на кралската турнеја со принцот Хари
Почетна » Новости » Мода » Меган Маркл со 3 шик стајлинзи пред крајот на кралската турнеја со принцот Хари

Меган Маркл со 3 шик стајлинзи пред крајот на кралската турнеја со принцот Хари

Меган Маркл и принцот Хари ја привршуваат кралската турнеја. Кралскиот пар деновиве престојува во Нов Зеланд, односно на последната дестинација пред да се врати во Велика Британија.

37-годишната војвотка го напушти Сиднеј во бордо фустан од Хуго Бос.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Откако пристигнаа во Нов Зеланд, Меган и Хари учествуваа во хонги, традиционален маорски поздрав кој вклучува нежно пристискање или триење на носовите. Исто така, двојката имаше можност да проследи маорски танц.

За таа пригода, Меган носеше црн фустан од Асос и кариран мантил од Карен Вокер.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Истиот ден, претставниците на британското кралско семејство се сретнаа со премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн. Тие присуствуваа на церемонија со која беше одбележана 125-годишнината од правото на глас на жените во Нов Зеланд (25 ноември 1893 година).

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Темниот фустан на Меган е дело на Габриела Херст.

Говорот на Меган

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19924 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?