Меган Маркл со 3 шик стајлинзи пред крајот на кралската турнеја со принцот Хари
Почетна » Новости » Мода » Меган Маркл со 3 шик стајлинзи пред крајот на кралската турнеја со принцот Хари

Меган Маркл со 3 шик стајлинзи пред крајот на кралската турнеја со принцот Хари

Меган Маркл и принцот Хари ја привршуваат кралската турнеја. Кралскиот пар деновиве престојува во Нов Зеланд, односно на последната дестинација пред да се врати во Велика Британија.

37-годишната војвотка го напушти Сиднеј во бордо фустан од Хуго Бос.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Откако пристигнаа во Нов Зеланд, Меган и Хари учествуваа во хонги, традиционален маорски поздрав кој вклучува нежно пристискање или триење на носовите. Исто така, двојката имаше можност да проследи маорски танц.

За таа пригода, Меган носеше црн фустан од Асос и кариран мантил од Карен Вокер.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Истиот ден, претставниците на британското кралско семејство се сретнаа со премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн. Тие присуствуваа на церемонија со која беше одбележана 125-годишнината од правото на глас на жените во Нов Зеланд (25 ноември 1893 година).

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Темниот фустан на Меган е дело на Габриела Херст.

Говорот на Меган

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1577 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.