Меган Маркл отмена во зелена креација на последната кралска должност со принцот Хари
Почетна » Новости » Мода » Меган Маркл отмена во зелена креација на последната кралска должност со принцот Хари

Меган Маркл отмена во зелена креација на последната кралска должност со принцот Хари

Британското кралско семејство го одбележува Денот на Комонвелтот со служба во Вестминстерската опатија. Ова е последната официјална кралска должност на Меган Маркл и принцот Хари, кои на 31 март се повлекуваат од функциите.

Славниот пар беше следен со голем интерес за време на пристигнувањето на црковната церемонија.

Меган изгледаше отмено во зелен фустан од Емилија Викстед и истобоен моден додаток за глава од Вилијам Чемберс. Нејзиниот стајлинг вклучуваше и бежови салонки од Aquazzura и чантичка од Габриела Херст.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6740 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“