Меган Маркл во класична комбинација на лансирањето на модна колекција за хуманитарни цели
Почетна » Новости » Мода » Меган Маркл во класична комбинација на лансирањето на модна колекција за хуманитарни цели

Меган Маркл во класична комбинација на лансирањето на модна колекција за хуманитарни цели

Меган Маркл го прекина породилното отсуство и им се врати на кралските должности.

38-годишната поранешна актерка беше специјална гостинка на лансирањето на капсулна модна колекција за хуманитарната организација „Smart Works“, чија цел е на невработени жени да им обезбеди квалитетна облека и тренинг за интервју за работа.

Меган беше облечена во бела кошула и црни панталони од самата колекција, во која се вклучени и сако, чанта и фустан.

Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл

За секое купено парче од колекцијата, едно ќе биде донирано во организацијата „Smart Works“ за да ѝ послужи на жена на која ѝ е неопходно да изгледа претставително на интервју за работа.

Минатиот месец, Меган ги изненади жените кои позираа за фотосесијата за колекцијата.

Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20064 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?