Мајкл Корс со колекција во која секоја жена би си пронашла омилено парче
Почетна » Новости » Мода » Мајкл Корс со колекција во која секоја жена би си пронашла омилено парче

Мајкл Корс со колекција во која секоја жена би си пронашла омилено парче

Романтиката била главната инспирација за Мајкл Корс при создавањето на колекцијата пролет/лето 2022.

„Да бидам искрен, она што го правам не е за театралности, тоа се алишта кои сакаме луѓето да ги носат. Материјалите се убави, кроевите се убави, а кога има нешто поинтимно, го гледате. Толку е едноставно“ – изјавил американскиот дизајнер.

Ревијата, која се одржа во популарниот ресторан „Tavern on the Green“ во Менхетн, беше отворена од Кендал Џенер, а затворена од Џиџи Хадид. Меѓу многуте модели кои дефилираа под есенското сонце беше и Ирина Шајк.

Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс Колекција на Мајкл Корс

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 2451 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.