Маја Андоновска гламурозна дама на црвениот тепих на затворањето на „Браќа Манаки“ во Битола
Почетна » Новости » Мода » Маја Андоновска гламурозна дама на црвениот тепих на затворањето на „Браќа Манаки“ во Битола

Маја Андоновска гламурозна дама на црвениот тепих на затворањето на „Браќа Манаки“ во Битола

Маја Андоновска Илијевски докрај остана верна поддржувачка на ИФФК „Браќа Манаки“.

Познатата актерка и директорка на Центарот за култура во Битола не го пропушти и затворањето на Филмскиот фестивал.

На последната вечер, ѕвездата од „Македонските народни приказни“ изгледаше фантастично во гламурозна креација од битолскиот дизајнер Андреј Папаз.

Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска Маја Андоновска

Вечерва е прогласувањето на победниците на „Златна камера 300“ (Златна, Сребрена и Бронзена), а ќе се прикажува филмот „Манаки – приказна во слики“ посветен на работата на Јанаки и Милтон Манаки.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“