Магична колекција висока мода од Версаче инспирирана од природата и апстрактната уметност
Почетна » Новости » Мода » Магична колекција висока мода од Версаче инспирирана од природата и апстрактната уметност

Магична колекција висока мода од Версаче инспирирана од природата и апстрактната уметност

Версаче со фотосесија ја претстави својата најнова колекција од линијата висока мода.

„Колекцијата висока мода есен/зима 2020 на Версаче гледа кон иднината со сигурен оптимизам. Таа ги слави силата и карактерот на модерната жена низ живи палети на бои инспирирани од апстрактната уметност од раниот 21-ви век. Заводливите силуети потекнуваат од органските форми на цвеќињата и облините на латиците“ – стои во описот на колекцијата.

Моделите Џоан Смолс и Фиен Клос ги презентираа рачно изработените креации кои магично освојуваат на прв поглед.

Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче Колекција на Версаче

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8654 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.