Луксузна презентација сред Скопје: Претставена новата колекција на Omega пред македонската публика
Почетна » Новости » Мода » Луксузна презентација сред Скопје: Претставена новата колекција на Omega пред македонската публика

Луксузна презентација сред Скопје: Претставена новата колекција на Omega пред македонската публика

Во интимна атмосфера, компанијата „Божиновски часовници и накит“ ја претстави најновата колекција часовници на Omega пред македонската публика.

Врвните познавачи на часовничарството, како и пасионираните колекционери на часовници во земјава, имаа можност одблиску да се запознаат со новата линија на часовници на брендот од веќе познатите колекции „Constellation“, „Speedmaster“, „Seamaster“, како и „De Ville“.

Видео

Omega Omega Omega

„Што може да се каже за најновата линија на Omega, освен дека и оваа година го заслужи епитетот на врвен часовничарски бренд, кој плени со својата авангардност и инвентивност. Omega e бренд кој никогаш не ги следи, туку ги диктира трендовите во индустријата, бренд кој точно ја знае границата како да биде модерен и уникатен, без да ја загрози својата препознатлива класична нота, задржувајќи го приматот безверменски лидер повеќе од сто години“, изјавија од Божиновски часовници и накит.

Omega Omega Omega Omega

Од компанијата најавија дека токму Omega како бренд е нивната најголема инспирација постојано да бидат инвентивни и да бидат лидери, а не следбеници во часовничарската индустрија на македонскиот пазар. Во тој дух е и веќе воспоставената традиција секоја година сите најнови колекции на брендовите кои ги застапуваат во Македонија да бидат претставувани во исто време како и низ целиот свет.

Погледнете ја фотогалеријата, од претседателскиот апартман во хотел Мериот, за да доловите дел од атмосферата од настанот.

Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega

Фото и видео: Филип Вирановски / Femina.mk

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3837 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.