Летни трендови кои се хит меѓу вљубеничките во модата
Почетна » Новости » Мода » Летни трендови кои се хит меѓу вљубеничките во модата

Летни трендови кои се хит меѓу вљубеничките во модата

Актуелните тенденции како никогаш досега се темелат на практичност, лежерност и комфор. Доказ за тоа е океанот од модни фотографии на социјалните мрежи.

Лојалните следбенички на трендовите непрекинато споделуваат стилски приказни низ кои доминираат:

Маици со потпунки на рамениците

Минималистичките маици со впечатливи раменици дефинитивно ја имаат титулата „must-have за лето 2020“. Комбинации со ваков модел на маица сè позасилено циркулираат на Instagram.

FashionGroupМаица Mango FashionGroup FashionGroupМаица Mango

Фустани со карнери

Женствените карнери се совршен пар со летните фустани, па не е воопшто чудно што покоруваат толку многу срца.

FashionGroupФустан Mango FashionGroupФустан Mango

Чанти во стилот на 90-тите

Долгунести и со кратки рачки беа чантите кои царуваа во 90-тите години, а сега прават голем кам-бек. Исто така, се вратија на сцената и чантите кои се носат на половината.

FashionGroupЧанта Mango

Шик еспадрили

Еспадрилите во различни модификации доминираат меѓу летните тенденции. Освен што асоцираат на ресорт мода, овој тип на обувки го засилуваат шармот на секоја комбинација.

Асиметричен топ

Маичките на едно рамо стануваат сè попопуларни, а се комбинираат одлично со панталони со висок струк.

FashionGroupТоп Mango FashionGroupТоп Mango FashionGroupТоп Mango

Многу повеќе стилски предлози ќе пронајдете на онлајн продавницата на Fashion Group.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8654 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.