Лесни фризури за секојдневни и свечени прилики од креативна блогерка
Почетна » Новости » Мода » Лесни фризури за секојдневни и свечени прилики од креативна блогерка

Лесни фризури за секојдневни и свечени прилики од креативна блогерка

Потребна ви е фризура за да го надополните вашиот урбан стајлинг? Треба да одите на свадба и сакате сами да си ја направите косата? Или можеби сте поканети на љубовен состанок и сакате да постигнете романтичен изглед?

Креативната блогерка Попи, која стои зад профилите poppy_hairstyles, ќе ви ја даде потребната инспирација. Нејзините видеа изобилуваат со идеи за брзи и лесни фризури со кои ќе го постигнете посакуваниот изглед.

Трик за забавно коњско опавче

Супер слатка плетенка со полу собрана коса

Лесна пунџа за долга коса

Слатка фестивалска фризура

Плетенки за почетници

Елегантна пунџа

За виткана коса

За љубовен состанок

Кога доцните...

Забавна фризура за концерт

Бохо фризура

6 фризури за во фитнес сала

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 37%
  • 30%
  • 17%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 1927 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.