Кралска стилска битка: Војвотката Кетрин и принцезата Мери во идентичен фустан
Почетна » Новости » Мода » Кралска стилска битка: Војвотката Кетрин и принцезата Мери во идентичен фустан

Кралска стилска битка: Војвотката Кетрин и принцезата Мери во идентичен фустан

Иако дизaјнерите и брендовите континуирано ја збогатуваат модната понуда, често се случува познати личности да изберат идентична креација.

Претставнички на две кралски семејства носеа ист фустан од брендот Beulah London, но за различни пригоди. Станува збор за британската војвотка Кетрин и принцезата Мери од Данска.

На која дама ѝ стои подобро?

Принцезата Мери vs. војвотката КетринПринцезата Мери vs. војвотката Кетрин

 

Фустанот со бели јаки Кетрин го носеше пред два дена на настан во Кингс Лин.

Кетрин Кетрин Кетрин Кетрин Кетрин Кетрин

Принцезата Мери во оваа креација беше фотографирана за време за нејзината посета на Индонезија во декември минатата година.

Мери Мери Мери Мери Мери Мери Мери Мери

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6375 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.