Кралска префинетост: Принцезата Шарлин во смарагдно-зелен фустан со наметка покрај принцот Алберт
Почетна » Новости » Мода » Кралска префинетост: Принцезата Шарлин во смарагдно-зелен фустан со наметка покрај принцот Алберт

Кралска префинетост: Принцезата Шарлин во смарагдно-зелен фустан со наметка покрај принцот Алберт

Принцезата Шарлин ги украде сите погледи на 71-вата гала на Црвениот Крст на Монако, која се одржа во Монте Карло.

41-годишната принцеза од Монако изгледаше префинето во смарагдно-зелена креација додека го придружуваше принцот Алберт II. Фустанот на Шарлин доаѓа од брендот Marchesa Notte, салонките од Christian Dior, а обетките од Repossi.

Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт

Кралскиот пар танцуваше на подиумот, а во еден момент принцот ѝ ја бакна раката на саканата. Романтичниот момент беше овековечен со фотографија.

Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт

Галата се одржува секоја година, а нејзин домаќин е принцот на Монако, кој присуствува на настанот со своето семејство. Црвениот Крст е основан во 1948 година од страна на принцот Луј Втори, а сега на негово чело стои принцот Алберт Втори.

Гостите на галата ги забавуваше музичкиот бенд MamaDear, како и пејачот Џон Леџенд, со кого позираше и кралскиот пар.

Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт Принцезата Шарлин и принцот Алберт

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18463 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?