Почетна » Новости » Мода » Кралицата Ранија префинета во сино на забава посветена на идната снаа пред кралската свадба

Кралицата Ранија префинета во сино на забава посветена на идната снаа пред кралската свадба

Кралицата Ранија ѝ организираше специјална забава на Раџва Ал-Сеиф. Пред свадбата со нејзиниот син Хусеин, јорданската кралица ја почести идната снаа со традиционална прослава.

Ранија зрачеше со кралска елеганција во раскошна сина креација од Saiid Kobeisy, а идната невеста носеше бело-златна креација од Honayda Serafi.

На забавата присуствуваа и двете ќерки на Ранија – Иман и Салма.

кралицата Ранија кралицата Ранија кралицата Ранија кралицата Ранија кралицата Ранија кралицата Ранија кралицата Ранија кралицата Ранија кралицата Ранија кралицата Ранија кралицата Ранија кралицата Ранија

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.